امل­ترین مرجع طراحی سطوح و مهندسی معکوس  CATIAمستندسازی صنعتی با  3DVIA Composer

 

 

 

 

امروز11
دیروز25
این ماه671
مجموع117140
Wed 23 Oct 2019 10:51 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا

 

 به دلیل تأکید بر اصول اساسی و پایه­ ای مسائل گوناگون، مکانیک محیط­ های پیوسته نقش مهمی در مهندسی نوین و تکنولـوژی ایفـا می­ کند. یافتن پاسخ برای سؤالاتی از قبیل نحـوه فرمول­بندی مسائل، تشخیص و ارائه معادلات میدان­ حاکم و شرایط مرزی، یافتن راه حل جایگزین برای موضوع مطرح‌شده، ارائه آزمایش­ های علمی و عملی مناسب در جهت بهبود نظریات و معادلات موجود، دغدغه اصلی مهندسین و محققین فعال در حوزه مکانیک است. مکانیک محیط­ های پیوسته بستری مناسب و مفهومی برای پاسخ به پرسش­ های مطرح‌شده را فراهم می­ آورد. یقیناً مکانیک محیط­ های پیوسته نقطه اتصال بسیاری از مباحث پایه تا پیشرفته مکانیک از قبیل ریاضیات و مباحث تانسوری، مقاومت مصالح، ترمودینامیک، مکانیک سیالات و الاستیسیته است و این خود گواهی بر اهمیت درک و تقویت  قدرت استدلال دانشجویان در دوره آموزشی این درس است.

در دنیای علمی امروز، تعداد منابع و دوره­ های آموزشی مرتبط با اصول اساسی و مقدماتی مکانیک محیط­ های پیوسته افزایش یافته است و این موضوع اهمیت انتخاب یک منبع آموزشی کامل و مناسب را دوچندان می­ سازد. کتاب حاضر از پروفسور میس پدر و پسر و دکتر اسملسر بدون شک یکی از معتبرترین و کامل‌ترین منابع برای دانشجویان کارشناسی ارشد است که با دیدی جامع و درعین‌حال اجتناب از اطاله موضوع، به پوشش سرفصل­ های متداول و عمده این درس می­ پردازد. به دلیل دربرداشتن مثال­ های حل شده و مسائل گوناگون در فصل­ های این کتاب، این امید می­ رود تا دانشجویان قادر باشند مهارت­ های خود را در هر دو زمینه نظری و عملی مکانیک محیط­ های پیوسته تقویت کنند.

مترجمان این اثر، قائل به ترجمه آثار علمی در این سطح نیستند اما ازآنجاکه رجوع به متن اصلی، مستلزم صرف وقت زیاد و دقت نظر است، نیاز به ترجمه این آثار احساس می­ شود. آنچه همواره در برگرداندن یک متن علمی از زبان اصلی اهمیت می­ یابد، رعایت امانت ضمن حفظ ظرافت است. ترجمه­ ای که در عین سادگی و زیبایی کلام بتواند مقصود مؤلف را انتقال دهد اثری فاخر و قابل احترام خواهد بود. بدون شک دانشجو باید بتواند با مطالعه متن ترجمه‌شده، از رجوع مکرر به متن اصلی برای رفع شبهات موجود در متن بی­ نیاز شود و وقت گران‌بهای خود را با موازی کاری  هدر ندهد. لذا بر آن شدیم تا با کاری دقیق و علمی، متنی را تهیه نماییم که خواننده را از رجوع به متن اصلی بی­ نیاز کرده و درعین‌حال مفاهیم را با دقت مورد نظر مؤلفین به وی منتقل نماید. کلیه کلمات کلیدی و مهم متن، به­ صورت لاتین در پاورقی­ ها آورده شده است، هم­چنین جدول­ ها و شکل­ ها با ظرافت در کتاب گنجانده شده­ اند.

  درباره مؤلفان:

 دکتر ج. توماس میس، استادیار مهندسی مکانیک در دانشگاه ایالتی پلی‌تکنیک کالیفرنیا، در سن لوییس اوبیسپو کالیفرنیا است. دکتر میس درجه کارشناسی خود را در سال 1980 از دپارتمان متالورژی، مکانیک و علم مواد دانشگاه ایالتی میشیگان اخذ نمود. وی درجات کارشناسی ارشد و دکتری خود را به ترتیب در سال­های 1982 و 1985 از دپارتمان مهندسی مکانیک دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافت کرد. پس از پایان تحصیلات، در چندین موقعیت صنعتی و آکادمیک مشغول به کار شد. از جمله کارخانه­ های صنعتی که دکتر میس به­ صورت تمام‌ وقت در آن کار می­ کرد، می­ توان به آزمایشگاه­ های تحقیقاتی جنرال موتورز، کا­لاوی گلف و شرکت اکاشنت گلف اشاره کرد. او در دانشگاه­ های وایومینگ، کترینگ، دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه ایالتی پلی‌تکنیک کالیفرنیا به تدریس و یا امور پژوهشی پرداخته است. دکتر میس، عضو انجمن­های تخصصی فراوانی مانند انجمن مهندسین مکانیک آمریکا، انجمن تدریس مهندسی آمریکا، انجمن بین­ المللی مهندسی ورزش، انجمن مکانیک تجربی، پی­ تاو سیگما و سیگما زی می­ باشد. وی در سال­ های 1990 و 1991 پژوهانه تابستانی هیئت‌علمی ASSE/NASA را برای کار در مرکز تحقیقات لویس ناسا دریافت کرد (مرکز تحقیقاتی گلن فعلی در ناسا). علایق تحقیقاتی او شامل مکانیک، طراحی و کاربرد شبیه­ سازی اجزاء محدود صریح و در زمینه­ های خاص، طراحی و عملکرد تجهیزات لایه­ ای و ارزیابی تخریب وسیله نقلیه است.

دکتر رونالد ای. اسملسر، استاد و نایب‌رییس امور آکادمیک کالج مهندسی ایالتی ویلیام در دانشگاه کارولینای شمالی، واقع در شارلوت است. دکتر اسملسر در سال 1971 درجه کارشناسی مهندسی مکانیک خود را در دانشگاه سینسیناتی اخذ نمود. وی کارشناسی ارشد خود را در سال 1972 از دانشگاه ام.آی.تی دریافت و دوره دکتری مهندسی مکانیک خود را (1978) در دانشگاه کارنگی ملون به اتمام رسانید. به‌واسطه کار در آزمایشگاه تحقیقاتی فولاد آمریکا، مرکز فن­آوری آلکوا و گروه تکنولوژی کانکرنت، تجربیات صنعتی فراگرفت. دکتر اسملسر به‌عنوان عضو تمام‌وقت و نیز مدعو در دانشگاه­ پیتسبورگ، دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه آیداهو و نیز به‌عنوان محقق در دانشگاه ایالتی کلرادو به فعالیت پرداخت. دکتر اسملسر در آکادمی مکانیک آمریکا، انجمن آموزش مهندسی آمریکا، پی تاو سیگما، سیگما زی و تاو بتا پی عضویت دارد. وی هم­چنین عضو انجمن مهندسین آمریکا است. علایق تحقیقاتی دکتر اسملسر در حوزه مدل­سازی فرآیند، شامل نورد، ریخته­ گری، کشش و اکستروژن مواد یک و چندفازی، میکرو ساختار رفتار ماده و دخیل دادن ساختار ماده در فرآیند مدل­سازی و واماندگی در مواد می­ باشد.

دکتر جرج ای. میس (2007-1920)، استاد بازنشسته دپارتمان متالورژی، مکانیک و علم مواد (MMM) کالج مهندسی در دانشگاه ایالتی میشیگان بود. دکتر میس درجه کارشناسی خود را در مهندسی مکانیک (1948) از دانشگاه ایالتی اوهایو، در کلمبوس اخذ نمود. وی دوره دکتری مکانیک را در انستیتو پلی­تکنیک و دانشگاه ایالتی ویرجینیا (VPI) واقع در بلکسبورگ ویرجینیا به اتمام رسانید (1958). پیش از انتصاب اولیه به­ عنوان استادیار در دپارتمان مکانیک کاربردی دانشگاه ایالتی میشیگان در سال 1955، دکتر میس در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (به­ عنوان استاد)، سال­ های 1951-1950 و در دانشگاه واشنگتن واقع در سنت لوییس میسوری (به­ عنوان استادیار) در سال­ های 1954-1951 تدریس نمود. او به درجه دانشیاری در سال 1959 و درجه استادی در سال 1965 دانشگاه ایالتی میشیگان نائل گردید و به­ عنوان مدیر اجرائی دپارتمان متالورژی مکانیک و علم مواد از سال 1965 تا 1966 و مجدداً در سال 1978 تا 1979 خدمت نمود. او به­ عنوان استادیار مهمان در تابستان­ های 1953 تا 1956 در دانشگاه ایالتی ویرجینیا تدریس کرد. دکتر میس عضو انجمن­ های علمی تاو بتا پی و هم­چنین سیگما زی بود. علاقه تحقیقاتی و انتشارات وی در زمینه مکانیک محیط­ های پیوسته، ویسکوالاستیسیته و بیومکانیک بود.

دریافت فهرست مطالب

خرید پستی